تعمیر لباس شویی

تعمیر لباسشویی

امروزه، لوازم خانگی، نقش فوق العاده مهمی را در راحتی افراد جامعه ایفا می کنند. در واقع، شرایط به نحوی تغییر کرده است که مردم نمی توانند زندگی بدون این لوازم را در تصوراتشان بگنجانند. لوازم خانگی به افراد در شستن ظروف، پخت و پز، شستن لباس ها و انجام دیگر کارهای روزمره، کمک می کنند. ممکن است گاهی نقش این دسته از وسایل را در زندگیمان فراموش کنیم؛ امّا، زمانی که با مشکل جدی مواجه می شوند؛ متوجّه اهمیت آن ها می شویم و به سرعت اقدام به تعمیر لوازم خانگی خود می کنیم. همانطور که می دانید؛ تعمیر لوازم خانگی یک امر تخصصی است و از عهده هر کسی بر نمی آید. مثلاً شما نمی توانید همزمان نکات لازم برای تعمیر ماکروویو را بدانید و در عین حال، اطلاعاتی در زمینه تعمیر لباسشویی نیز داشته باشید. و یا نمی توانید نکاتی که در تعمیر چای ساز تفال مورد استفاده قرار می گیرد را برای تعمیر لباسشویی سامسونگ به کار گیرید. بنابراین داشتن تخصص و تجربه، در تعمیر لوازم خانگی حرف اول را می زند. ما در شرکت آاگ برای شما، نکات کلی و عمومی، برای حل مشکلات متداول ماشین های لباسشویی جمع آوری کرده ایم که حتما به دردتان خواهد خورد.

ماشین لباسشویی، جزء ضروری ترین و اساسی ترین لوازم خانگی برای هر خانواده ای است. تصور کنید یک روز که می خواهید لباس هایتان را بشویید ماشین لباسشویی شما نمی تواند آب مصرف شده برای شستشو را تخلیه کند؛ یا آب را تخلیه می کند اما توانایی خشک کردن لباس ها را ندارد و یا لباس ها را می شوید و خشک می کند؛ امّا، لباس هایتان تمیز نمی شوند. در این شرایط، شما نیاز به عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی خود خواهید داشت. در این مقاله، درباره مشکلات متداولی که ممکن است در ماشین های لباسشویی ایجاد شود؛ صحبت می کنیم و روش برطرف کردن آن ها را به شما خواهیم آموخت. البته، همانطور که گفته شد عیب یابی، انجام سرویس و یا تعمیر لباسشویی، نیاز به داشتن دانش تخصصی در رابطه با اجزای متفاوت دستگاه و عملکرد آن ها دارد. همچنین، تجربه در زمینه تعمیر لباسشویی و داشتن ابزارآلات خاص برای این منظور، از ملزومات این کار محسوب می شوند. بهتر است بدانید ممکن است با دستکاری های ناشیانه، باعث شوید که به لباسشوییتان خسارات جدی وارد شود. البته، لازم به ذکر است که در مدل های جدید اکثر لوازم خانگی، سیستم هوشمندی تعبیه شده است که برای عیب یابی دستگاه می توانید از آن استفاده کنید. برای مثال، تصور کنید لباسشویی شما که از برند ال جی است؛ دچار مشکل شده است. اگر ماشین شما مجهز به سیستم هوشمند باشد؛ دیگر لازم نیست از متخصصان در نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی بخواهید تا به منزل شما بیایند و مشکل دستگاه را پیدا کنند. بلکه با استفاده از بلوتوث گوشی خود می توانید متوجه ایراد لباسشویی خود شوید و اگر نیاز به تعمیر داشت؛ از متخصصین درخواست کمک بکنید.

همانطور که گفته شد در این مطلب سعی کرده ایم تا راهنمایی های کاملی را به شما ارائه دهیم تا بتوانید ماشین لباسشویی خود را عیب یابی کنید و با داشتن اطلاعات کامل، تصمیمات لازم جهت تعمیر لباس شویی خود را بگیرید. البته، ممکن است عملکرد برندهای مختلف، متفاوت باشد؛ مثلاً، نکاتی که برای تعمیر لباس شویی سامسونگ مورد استفاده قرار می گیرد؛ برای برندهای دیگر لباسشویی کاربردی نداشته باشد.

1. ماشین لباسشویی شما روشن نمی شود.

روشن نشدن ماشین لباسشویی، یکی از رایج ترین مشکلاتی است که ممکن است اتفاق بیفتد. شما ماشین لباسشوییتان را روشن می کنید و هیچ اتفاقی نمی افتد. موارد زیر را بررسی کنید:

 سیم برق ماشین لباسشویی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به پریز برق وصل است. ممکن است به خاطر حرکات نامتعادل ماشین لباسشویی، سیم آن به طور ناخواسته از پریز برق جدا شده باشد. ممکن است برق ساختمان شما قطع باشد و شما از این قضیه بی اطلاع باشید. و یا احتمال دارد که دوشاخه یا کابل دستگاه شما خراب شده باشد. برای رفع این مشکل زمانی که دوشاخه در پریز قرار دارد؛ رسیدن برق به ماشین لباسشویی را با ولت متر چک کنید. اگر برق از پریز، به ماشین لباسشویی شما نمی رسد؛ دوشاخه را باز کنید. در صورتی که اتصالات برق، در دوشاخه مشکلی نداشته باشند. مجبورید که کابل رابط را عوض کنید.

2. ماشین لباسشویی شما به درستی نمی چرخد.

اگر مقدار لباس هایتان در داخل ماشین لباسشویی خیلی کم یا خیلی زیاد باشد؛ این مشکل اتفاق می افتد. در صورتی که، دستگاه شما، مشکل جدی دیگری نداشته باشد؛ می توانید با تنظیم دستگاه روی گزینه «کم بار»، مشکل را برطرف کنید تا ماشین لباسشویی شما راحت تر کار کند و بر مکانیسم چرخش آن، فشار زیادی وارد نشود.

در واقع، زمانی که ماشین لباسشویی، بیش از اندازه پر باشد؛ آب قادر نیست تا وارد محفظه دستگاه گردد. بنابراین، دستگاه شروع به کار نمی کند. برای حل این مشکل، دکمه «Drain» را بزنید و پس از آن، استارت دستگاه خود را فعال کنید. اگر بنا به دلایلی، متوجه علت کار نکردن لباسشویی خود نشدید؛ متخصصین زبده ما می توانند در تعمیر لباسشوییتان به شما کمک کنند.

3. شما نمی توانید درب ماشین لباسشویی خود را باز کنید.

در این مورد، احتمالاً هنوز پروسه شستشو تمام نشده است و دستگاه، به دلایل ایمنی، اجازه باز کردن درب را به شما نمی دهد. در اکثر ماشین های لباسشویی مدرن، از یک سیستم ایمنی داخلی استفاده می شود تا اگر کسی اشتباها بخواهد درب ماشین را باز کند؛ نتواند این کار را انجام دهد و در نتیجه، دستگاه آسیب نبیند.

اگر پروسه شستشو تمام شده و درب ماشین لباسشویی شما همچنان باز نمی شود؛ احتمالاً دستگاه شما با یک مشکل اساسی مواجه شده است. اگر داخل ماشین لباسشویی شما آب وجود دارد؛ دکمه «Drain» را بزنید. در صورتی که آب تخلیه شد و همچنان نتوانستید درب را باز کنید؛ ماشین را خاموش کنید و دوباره باز شدن درب را بررسی کنید. اگر کارهایی که گفته شد را امتحان کردید و موفق به باز شدن درب دستگاه خود نشدید؛ با تعمیرکاران ما تماس بگیرید تا بهترین خدمات را برای تعمیر ماشین های لباسشویی شما ارائه دهیم.

4. محفظه داخلی (درام) ماشین لباسشویی شما کار نمی کند.

کار نکردن درام، در ماشین های لباسشویی به دلایل زیادی اتفاق می افتد که از جمله آن ها می توان به خراب شدن تسمه، پوسیدگی برس ها و یا خرابی موتور اشاره کرد. فقط یک تعمیرکار متخصص می تواند موارد ذکر شده را برطرف کند. تعمیرکاران زبده ما می توانند به سرعت مشکلات پیش آمده برای ماشین لباسشویی شما را شناسایی کنند و با قطعات اورجینال، اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی شما نمایند.

5. ماشین لباسشویی شما سر و صدای زیادی می کند.

این مشکل، به دلایل زیادی اتفاق می افتد اما ممکن است یک وسیله کوچک در درام گیر کرده باشد و در هنگام شروع به کار دستگاه، باعث ایجاد سر و صدا شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل، قبل از قرار دادن لباس هایتان در ماشین، حتما جیب های آن ها را خالی کنید تا چیزی در درام گیر نکند.

علت دیگری که باعث سر و صدا در ماشین لباسشویی می شود؛ گیر کردن وسیله های کوچک در داخل پمپ تخلیه می باشد. حتماً فیلتر را چک کنید و اگر چیزی درون آن بود؛ تخلیه اش کنید. فرسودگی بلبرینگ ها نیز می تواند موجب ایجاد سر و صدا در ماشین لباسشویی شود. برای اینکه متوجه شوید مشکل از بلبرینگ ها است یا خیر؛ درام را با دست هایتان بچرخانید. اگر هنگام چرخاندن بلبرینگ ها، سر و صدایی ایجاد شد؛ حتماً مشکل دستگاه، بلبرینگ هایش است.

6. ماشین لباسشویی شما تکان می خورد و می لرزد.

تراز نبودن دستگاه، اصلی ترین علت لرزش دستگاه می باشد. در مدل های قدیمی، وزن ماشین لباسشویی و لرزش گیر را بررسی کنید.

با توجه به راهنمایی های ارائه شده، اگر نتوانستید متوجه ایراد ماشین لباسشویی خود شوید؛ با ما تماس بگیرید و از متخصصین ما کمک بگیرید. ما مفتخر هستیم در شرکت آاگ، با قطعات اورجینال، خدماتی هم چون تعمیر لباسشویی ال جی، تعمیر یخچال فریزر سامسونگ،تعمیر اتو بوش، تعمیر چای ساز فلر و ... را ارائه دهیم.

منبع: thespruce.com