ماشین لباسشویی

اطلاعات

قرار دادن لباس ها در داخل آب به تنهایی باعث تمیزی آن ها نمی شود بلکه باید آب با فشار به الیاف پارچه برخورد کند. این فرآیند در اکثر ماشین های لباس شویی با چرخاندن لباس ها در یک غلطتک فلزی اتفاق می افتد. عموما برای طی کردن بهتر این فرآیند و از بین بردن لکه ها از شوینده های مخصوص ماشین لباس شویی استفاده می شود.

بیشتر ماشین لباس شویی ها خودکار هستند.  تنها با یک دکمه می توان برنامه های پیش فرض قرار داده شده در آن ها را انتخاب کرد. می توان انتخاب کرد که لباس را با آب گرم بشویند یا سرد. زمان شستن آن را می توان تعیین کرد و....

ساختار ماشین لباس شویی

موتور ماشین‌های سطلی از نوع خازنی می باشد که از موتور خازنی تنها در حالتی استفاده می‌شود که موتور به صورت مستقیم بدون تسمه چپ‌گرد و راست‌گرد ندارد برخی از ماشین‌های لباس‌شویی سطلی دارای عنصری برای گرم‌کردن آب نیز هستند، اما ماشین‌های لباس‌شویی دوقلو به علت اینکه معمولاً دارای دیگ پلاستیکی هستند در آن‌ها از عنصری برای گرم کردن آب استفاده نمی شود. فرآیند خشک‌کردن در ماشین‌ لباس شویی های دوقلو معمولاً به وسیله نیروی گریز از مرکز انجام می‌شود. در برخی از ماشین  لباس شویی ها دوقلو یک موتور القایی خازنی برای پمپ الکتریکی استفاده می‌شود. موتور شستشوی ماشین‌های دوقلو با تسمه به یکدیگر وصل می‌شود و می‌تواند لباس‌ها را در دو جهت بچرخاند اما موتور خشک‌کن به صورت مستقیم به مخزن خشک‌کن اتصال می‌یابد و به همین علت سرعت این قسمت بسیار بالاست.

ماشین لباس شویی یکی از وسایل برقی قدیمی می باشد که از گذشته تا به امروز تقریبا در تمامی منازل وجود داشته است.

تعمیر ماشین لباس شویی

به دلیل مصرف زیاد از ماشین لباس شویی معمولا حتما تجربه خراب شدن آن را داشته اید و احتیاج به یک تعمیر کار ماهر جهت تعمیر ماشین لباس را داشته اید. البته شما با رعایت نکاتی ساده می توانید ماشین لباس شویی خود را سالم تر نگه دارید.

نکات اولیه در حفظ و نگه داری ماشین لباشویی:

  1. ماشین لباس شویی خود را در یک محل بدون شیب و تراز قرار دهید
  2. بیش تر ا ز ظرفیت آن لباس در مخزن ماشین لباس شویی خود نریزید.
  3. حتما مخزن پودر شوینده را چک کنید تا پودر یا مایع لباس شویی در آن خشک نشده باشد.

 

اگر ماشین لباس شویی شما احتیاج به تعمیر پیدا کرد می توانید از تجربه ی کارشناسان حرفه ای ما برای تعمیر ماشین لباس شویی خود در تمامی برند ها از جمله تعمیر ماشین لباس شویی آاگ، تعمیر ماشین لباس شویی سامسونگ، تعمیر ماشین لباس شویی بوش، تعمیر ماشین لباس شویی پارس خزر، تعمیر ماشین لباس شویی ال جی و ... استفاده نمایید .

یکی از اصلی ترین خدمات شرکت آاگ تعمیر ماشین لباس شویی با کمترین هزینه ممکن می باشد.

 

  • 1398/02/24