ماکروویو

ماکروویوها دسته‌ای از وسایل منزل هستند که امواج رادیویی و طول موج کوتاه را در خود جای داده‌اند. این امواج و طول موج همانند پرتوهای قابل رویت نور عمل کرده و قسمتی از طیف الکترومغناطیسی را تشکیل می‌دهند. امواج کوتاه در مواردی همچون برنامه‌های تلویزیونی، رادار، تلفن همراه، صنعت (فرآوری مواد) و آشپزخانه (پختن غذا) کاربرد فراوانی دارند. 
امواج کوتاه در برخورد با ماده‌های مختلف عکس‌العمل‌های گوناگونی را از خود به‌جای می‌گذارند. به طور مثال زمانی که این امواج به مواد فلزی برخورد می‌کنند به صورت کامل منعکس می‌شوند.  شیشه و پلاستیک این امواج را از خود عبور می‌دهند و موادی که در آن‌ها آب وجود دارد این امواج را جذب می‌کنند. 

مکانیسم کار :
گلنترون وسیله‌ای است الکتریکی که وظیفه تولید امواج ماکروویو را به عهده دارد. این دستگاه امواجی را که تولید می‌کند در فضای بسته داخل ماکروویو منتشر کرده و به دلیل فلزی بودن این محفظه امواج انعکاس پیدا کرده و توسط غذای موجود در دستگاه جذب می‌شود. 
این امواج به حد بسیار زیادی قوی بوده و باعث تکان خوردن و جابه‌جا شدن مولکول‌های آب داخل غذا به اندازه 2450*10 یا 950*10 بار در ثانیه می‌شود. دلیل گرم شدن غذا در ماکروویو در مدت زمان کوتاه، سایشی است که بین مولکول‌های آن‌ها ایجاد می‌شود. 
میزان گرم شدن غذا در دستگاه‌های ماکروویو دلایل متعددی دارد که عبارت‌اند از : رطوبت، شکل و حجم. غذا در دستگاه‌های قدیمی به دلیل نداشتن سینی گردان به خوبی گرم نمی‌شد، اما امروز در ماکروویو ها از سینی گردان استفاده می‌شود که باعث خواهد شد تا تمام غذا به صورت یکسان گرما را دریافت کند. 

سلامت مواد غذایی : 

مواد غذایی در هنگام پخت به دلیل گرمای دریافتی برخی از ویتامین‌های خود را از دست می‌دهند. در ماکروویو نیز به همین صورت بوده و فقط زمان پخت کوتاه‌تری نسبت به سایر روش‌ها دارد. با توجه به این موضوع که اشعه‌های داخل ماکروویو توان گرم کردن غذا به عمق 3 تا 5 سانتی متر ( بسته به نوع غذا ) را دارند، قسمت‌های ضخیم غذا در داخل این دستگاه به صورت یکنواخت گرم نخواهد شد.
در غذاها ماده‌ای به نام میکرو ارگانسیم وجود دارد که برای سلامتی مضر بوده و توسط گرمایی که به غذا داده می‌شود از بین می‌رود. گرم کردن غیریکنواخت توسط ماکروویو باعث خواهد شد تا این ماده از بین نرفته و سلامتی انسان را با خطر مواجه کند. 

ظروف مورد مصرف : 
با توجه به اینکه ماکروویو ها غذا را با اشعه گرم کرده و این اشعه‌ها نسبت به دسته‌ای از مواد حساسیت دارند بهتر است که از مواد ذکر شده برای گرم کردن غذا استفاده کنید : ظروف شیشه‌ای، چینی، سرامیک و ظروف پلاستیکی مقاوم به حرارت. همچنین به یاد داشته باشید که از ظروف فلزی در ماکروویو نباید استفاده کرد. دلیل منع استفاده از ظروف فلزی همان‌طور که در جریان هستید در قسمت بالا بیان شد. 
ظروف بیضی یا دایره‌ای به عمق کم و مسطح بهترین ظروف برای استفاده در این دستگاه‌ها هستند به این دلیل که گرما به صورت یکنواخت به تمام ظرف رسیده و میکرو ارگانیسم موجود در غذا را از بین خواهد برد.  

ایمنی در برابر ماکروویو –  طریقه استفاده از آن: 
دستگاه‌های ماکروویو به صورتی است که امواج ساطع شده را در داخل اتاق حبس کرده و فقط زمانی انتشار پیدا می‌کنند که دستگاه روشن و درب آن بسته باشد. در داخل تمامی این دستگاه‌ها دو کلید تعبیه شده است که به محض باز شدن درب ساطع کردن امواج را متوقف می‌کنند. لازم به ذکر است در زمان روشن بودن نیز تعدادی امواج از درب دستگاه نشت می‌کند اما این نشتی به میزانی نیست که باعث صدمه رساندن به افراد شود. 
امواج کوتاهی که در دستگاه موجود است امکان دارد از درزهای اجاق آسیب دیده یا کثیف و تعمیر شده به بیرون انتقال پیدا کند که شما می‌توانید با تماس با متخصصین شرکت آاگ از صحت سلامتی دستگاه خود اطمینان حاصل نمایید. 

        

دلایل جذابیت اجاق ماکروویو خانگی : 
استفاده از دستگاه ماکروویو همواره با جذابیت‌های فراوانی روبرو است که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره‌ای خواهیم داشت:  
با توجه به اینکه این دستگاه‌ها با استفاده از اشعه به گرم کردن غذا می‌پردازند بنابراین سرعت حرارت دهی بالا و زمان پخت را کوتاه‌تر می‌کنند.  
دستگاه‌های ماکروویو اتاقی را برای گرم کردن دارند، بنابراین از گرم شدن محیط اطراف دستگاه و آشپزخانه جلوگیری می‌شود. 
برای پذیرایی از مهمانان بسیار مناسب است. 
به دلیل زمان کوتاه استفاده از این دستگاه طعم، رنگ و خصوصیات غذا از بین نمی‌رود. 
یکی از دلایل مسمومیت‌های غذایی گرم نگه داشتن غذا به مدت طولانی است. با استفاده از ماکروویو غذا به مدت طولانی گرم نگه داشته نشده و سریعاً مورد استفاده قرار می‌گیرد. 
یکی دیگر از مزایای منحصر بودن دستگاه ماکروویو چند منظوره بودن است.( طبخ غذا، ذوب کردن یخ مواد غذایی منجمد و گرم کردن مواد غذایی)
در زمان و انرژی صرفه جویی می‌شود. 
به نسبت اجاق گاز فضای کمتری را در آشپزخانه اشغال می‌کند. 

موارد مصرف ماکروویو :
روش‌هایی که برای پخت موجود است همگی سابقه‌ای طولانی مدت دارند و در گذر زمان عیب‌هایشان برطرف شده است. لازم است بدانید ماکروویو عمری 50 ساله داشته و تمام عیب‌های آن برطرف نشده است. این مدت زمان کوتاه برای نشان دادن و برطرف کردن عیوب بسیار کم بوده و همواره به زمان بیشتری نیاز خواهیم داشت. برای احتیاط لازم است تا شما تمام غذاهای خود را با استفاده از ماکروویو درست نکرده و بیشتر برای گرم کردن آن را مورد استفاده قرار دهید. در نهایت لازم است بدانید غذاهایی که در ماکروویو پخته می‌شوند به هیچ وجه رادیواکتیو نبوده و برای مصرف سالم هستند. 

تعمیر ماکروویو : 
در مرحله اول تعمیر دستگاه ماکروویو به نظر ساده به نظر می‌آید اما با کمی تأمل به این نتیجه خواهید رسید که این کار از توانایی همه‌ی افراد خارج بوده و افرادی که در این زمینه آموزش دیده‌اند قادر به انجام تعمیر تمام مدل ها خواهند بود. شرکت آاگ با آموزش دادن نیروهای متخصص قادر به برطرف کردن مشکلات ماکروویو شما خواهد بود.  تعمیرات لوازم خانگی و تعمیرات ماکروویو به صورت کاملا تخصصی و با قطعات اورجینال و با کیفیت در شرکت آاگ انجام می شود. برخی از مشکلات رایج در این نوع دستگاه‌ها عبارت‌اند از : 
از کار افتاده صفحه لمسی
ایجاد صدای غیر نرمال
خاموش نشدن دستگاه
گرم نکردن غذا
روشن نشدن ماکروویو
نچرخیدن صفحه چرخان 
بسته نشدن در دستگاه به خوبی
قفل شدن در ماکروویو و باز نشدن آن
کار نکردن فن اگزوز
مشکلاتی که دلایل آن‌ها مشخص نیست

 
  • 1398/02/24