فاکتورهای مورد نیاز برای خرید بخارشوی

نکاتی که قبل از خرید یک بخارشوی مناسب باید بدانید

 

بخارشوی امروزه یکی از مهم‌ترین وسایل نظافتی هر خانه است. بخارشوی با بهره‌گیری از فشار، بخار آب و بدون استفاده از هرگونه مواد شوینده، میکروب‌ها و گرد و غبار موجود در سطوح مختلف مانند: (کف‌پوش‌ها، مبلمان، دیوارها، ماشین، فرش و موکت، لباس‌ها و...) را به بالاترین سطح تمیزی می‌رساند.

بخار شوی نسبت به وسایل نظافتی قدیمی خانه دارای چند امتیاز است. یکی از مهم‌ترین امتیازهایی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که با قرار دادن آب در نقطه‌ی جوش قدرت نفوذ آن را بالا می‌برد، همچنین برای شستشو، فقط از آب استفاده می‌کند.

از مزیت‌های استفاده از بخارشوی در مقابل دیگر وسایل پاک‌سازی می‌توان به میکروب‌زدایی، صرفه جویی در هزینه و تمیزی 100درصد گرد و غبار اشاره کرد.

 

7 فاکتور اصلی برای خرید یک بخارشوی مناسب

1- هزینه

خرید بخارشوی مناسب با میزان تمیزی خانه ی شما رابطه‌ی مستقیم دارد.

مقدار تمیز کنندگی بخار شوی انتخابی تأثیر قابل‌توجهی بر محدوده قیمت شما خواهد داشت. بخارشوی دستی و مایع بخار را می‌توان در قیمت‌های بسیار مناسب یافت که می‌توان آن را به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری به‌صرفه در نظر گرفت.

بعضی از مدل‌های بخارشوی سیلندری معمولاً گران ‌قیمت باشند، اما قابلیت‌ها و کارهای متنوع و مفیدتری نسبت به بخارشوی دستی دارند. همچنین می‌توانند شما را از سایر محصولات پاک‌کننده خانه مانند بی‌نیاز کنند و باعث صرفه‌جویی در زمان در طولانی‌مدت شود.

2-اندازه و وزن

حجم کلی بر اساس نوع خریداری‌شده و با توان مصرفی و قدرت پاکیزگی هر مدل متفاوت خواهد بود.

قبل از خرید یک بخارشوی، به ابعاد و وزن موردنظر نگاه کنید. هنگامی که شما اندازه و وزن کلی را می‌دانید، به این نکته ی مهم توجه کنید که بخارشوی انتخابی اگر بزرگ و سنگین باشد در مقابل از قدرت پاکیزگی بالایی برخوردار است.

اگر می‌خواهید حمل راحت و جابجایی راحتی داشته باشید، نباید توقع پاکیزگی عمقی و بالایی را از مدل انتخابی داشته باشید.

3- لوازم جانبی و سرویس‌ها

امروزه بیشتر بخارشوی ها دارای چندین لوازم جانبی اصلی هستند که شما می‌توانید از آن‌ها در انواع مختلف سطوح استفاده کنید، تا به کمک آن نقاط مختلف خانه خود را پاک‌سازی کنید. اکثراً برندهای تجاری شناخته‌شده لوازم جانبی بیشتری را برای بخارشوی های خود ارائه می‌دهند.همین‌طور می‌توانید به‌صورت جداگانه هم خریداری کنید.

لوازم جانبی و سرویس‌های مورد نیاز خود را به خاطر بسپارید. سپس با هرکدام از مدل‌های قابل خرید مقایسه کنید. پیش از این که خرید ‌کنید مطمئن شوید که، قابلیت یا خدمات مورد نیاز برای انواع کارهای پاک‌سازی که شما در استفاده از آن برنامه‌ریزی کرده‌اید شامل می‌شود.

4. فشار و دما

دو موضوع مهم در بخارشوی، میزان گرمای تولیدی و مقدار فشار تولیدی بخار آب است. این دو موضوع رابطه ی مستقیم باهم دارند به شکلی که هرچقدر بخارشوی آب گرم‌تری را تولید کند، فشار آب بیشتر می‌شود.

هرچقدر فشار بخار تولیدی بیشتر باشد، قدرت تمیز کنندگی آن بالاتر و میکروب‌های بیشتری کشته می شوند درنتیجه بهداشتی تر و درنهایت کارآمدتر می‌شود.

بر روی بخارشوی کلیدهایی برای تنظیم فشار و درجه حرارت طراحی‌شده است، تا شما بتوانید برای هر سطح دلخواهی، درجه متناسب با آن را داشته باشید.

در بسیاری از موارد بخارشوی هایی که دما و فشار بیشتری دارند گران تر می باشند. اما اگر برای شما تمیزی در اولویت باشد، قیمت بیشتر در دراز مدت ارزش بیشتری دارد.

5-حجم مخزن آب

هرچه مخزن آب بخارشوی بزرگ تر باشد، مدت زمان بیشتری هم طول میکشد که آب به دمای جوش برسد.

6-میزان صدا

بخارشوی ها عموماً ساکت‌تر از جاروبرقی ها هستند. برخی از محصولات ممکن است سطح صدای تولیدی (دسی‌بل) را در دفترچه ی راهنمای خود درج کنند. برای اطلاعات بیشتر بهتر است از نظرات مصرف‌کنندگان قبلی استفاده کنید.

7. سهولت استفاده

اگر شما در زمان استفاده از یک بخارشوی بزرگ مشکلی دارید، پس از یک مدل کوچک‌تر و ساده‌تر استفاده کنید. با این انتخاب در هزینه هم صرفه‌جویی می‌کنید. با این حال، اگر به دنبال تمیزی بیشتر هستید باید از بخارشوی بزرگ استفاده کنید، تا بتواند عمیق‌تر و باکیفیت بیشتری پاک‌سازی کند.

  • تاریخ:  
    1398/03/27