عمر ماشین ظرفشویی خودرا افزایش بدهید

ماشین ظرفشویی خود را با سرکه تمیز کنید:

  2فنجان سرکه را در پایین ماشین ظرفشویی ریخته  و سپس ماشین را روی حالت آهسته (low) قرار داده و ماشین ظرفشویی را روشن کنید. وقتی در حین شستوشو به نصف زمان دوره ی گردشش رسید ماشین ظرفشویی را برای 15-20 دقیقه متوقف کنید و بگذارید سرکه جادوی خود را انجام بدهد، و سپس دوباره بگذارید ماشین ظرفشویی کار کند و دوره ی گردشش را کامل کند.

نکته: سرکه همچنین می تواند در پاک کردن بیرون ماشین ظرفشویی کمک کند.

                       

_مخلوط نوشیدنی مرکبات؟واقعا؟

بله واقعا، مخزن نگهدارنده مواد شوینده ماشین ظرفشویی خود را با پودر مرکبات، رایحه میوه ای و یا هرپودر اسانسی که شامل سیتریک اسید و رایحه دلپذیر شما می باشد را پر کنید و یک دوره ی گردش را انتخاب کنید و ماشین ظرفشویی را روشن کنید. با اینکار نه تنها بو و هوای داخل ماشین تازه و بهتر می شود بلکه مواد معدنی رسوب شده درون ماشین ظرفشویی نیز کنده میشوند.

 

 

_سوراخ های روی پره های چرخنده را با دقت نگاه کنید.

  اگر که این فضاهای خالی با خرده غذاها و رسوبات مسدود شده بودند از یک خلال دندان یا یک دمباریک برای خارج کردن رسوبات کمک بگیرید فقط مراقب باشید که روی پره ها خش نندازید.

 

_فیلتر ماشین ظرفشویی را اشباع کنید

  بیشتر ماشین ظرفشویی ها یک فیلتر قابل جدا شدن در انتهای خود دارند آن را خارج کنید وبرای مدت کوتاهی در آب و کف خیس کنید، سپس فیلتر را خارج کنید آبکشی کنید و دوباره در جایش قرار بدهید.

 

_دورتادور واشر اطراف در ماشین ظرفشویی را پاک کنید.

  برای اینکار می توانید از مخلوط سرکه و آب و یک لباس کهنه استفاده کنید.(یا حتی از یک مسواک نرم).

 

_با استفاده از سقید کننده با کپک ها مقابله کنید.

  در مخزن نگهدارنده ی موادشوینده ی دستگاه سفید کننده بریزید و ماشین ظرفشویی خالی را روشن کرده و بگذارید یک دورکارکند. یادآوری: سفیدکننده را باهیچ یک از شوینده ها استفاده نکنید _ مخصوصا با سرکه _ و اگر داخل ماشین ظرفشوییتان دارای ضدزنگ است از روش رایحه مرکبات میتوانید زیاد استفاده کنید.

  • تاریخ:  
    1398/03/27